Spacerówka Mea – dopasowana do potrzeb dziecka

Projektując spacerówkę Mea mieliśmy na uwadze, by był to wózek dziecięcy komfortowy, bezpieczny i dopasowany do potrzeb dziecka. To w końcu radość i uśmiech małych podróżników są najważniejsze.

Po zmianie gondoli na spacerówkę, siedzisko najlepiej jest wpiąć przodem do rodzica, czyli tyłem do kierunku jazdy. Dziecko czuje się bezpiecznie mogąc cały czas obserwować rodzica i jego reakcje podczas różnych zdarzeń na spacerze. Obserwując rodzica, uczy się co jest zagrożeniem, a co jest bezpieczne. Kiedy dorasta, świat staje się ciekawszy i bardziej interesujący, maluch staje się też bardziej śmiały i wystarczy mu, gdy tylko słyszy głos rodzica lub opiekuna. Nie potrzebuje już ciągłej obserwacji rodzica. Wówczas siedzisko spacerówki możemy przełożyć i wpiąć przodem do kierunku jazdy, a tyłem do osoby prowadzącej wózek. Należy jednak pamiętać, że nie ma określonego wieku, zarówno jeśli chodzi o zmianę gondoli na spacerówkę, jak i zmianę kierunku wpięcia siedziska spacerówki. Możemy też zmieniać kierunek wpięcia siedziska w zależności od potrzeb dziecka, a nie jego wieku. Spacerówka Mea wyposażona została w prosty system wpinania i wypinania siedzisk klik, klik co znacznie ułatwia zmianę pozycji. Nigdy jednak nie należy tego robić, gdy dziecko znajduje się wózku.

Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku ważne jest jednak, by maluch nigdy nie pozostawał sam w wózku. Kontrola i opieka rodzica lub opiekuna to podstawa bezpiecznego korzystania z każdego modelu wózka, zarówno w wersji głębokiej, jak i spacerowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *